вторник, 5 март 2024

Полицијата казни 277 несовесни возачи

Како што информира утрово Министерството за внатрешни работи (МВР), од 277 санкционирани возачи, 11 од нив возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 163 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 114 надвор од населено место.

Објавено на

часот

Сподели

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ