понеделник, 4 март 2024

Полицијата казни 171 возач, возеле побрзо од дозволеното

Објавено на

часот

Сподели

„Од нив 14 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 76 возила ја пречекорилe брзината во населено место, а 95 надвор од населено место. Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, велат од МВР.

 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ