вторник, 5 март 2024

Полицијата фати осомничен за кражба во Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово утрово го лишиле од слобода С.Б.(27) од Куманово, кој се сомничи дека на 17-ти овој месец влегол на приватен имот и одзел повеќе предмети.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира МВР, С.Б. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ