недела, 23 јуни 2024
Во Битола

Полицајци најдоа нелегално исечени дрва

Објавено на

часот

Сподели

„При контролата во два објекти отпади на ул. Караорман беа констатирани неправилности. Исто така, при контролата на истата локација беа пронајдени и одземени околу 9м3 нелегално исечена дрвна маса. Дрвната маса е предадена на Шумска полиција за понатамошна постапка, а по документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, соопшти МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ