петок, 14 јуни 2024

Полицаец спасил крушевчанка од водите на Крушевското езеро

Во ОВР Крушево синоќа било пријавено дека 68-годишна жена сака да се фрли во езерото во близина на градот.

Објавено на

часот

Сподели

Полициски службеници се упатиле кон езерото и ја затекнале жената кога скокнала во езерото.

„Полицискиот службеник веднаш скокнал во езерото по неа и ја спасил, по што е пренесена во Здравствен дом Крушево“, информираа денеска од МВР.

Фото: Visit Macedonia

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ