петок, 19 април 2024

Полицаец истепан од 22-годишник од Мароко

Вчера околу 20.00 часот во близина на Демир Капија, полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода О.К.(22) од Мароко, соошти полицијата.

Објавено на

часот

Сподели

„Полициски службеници од полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар за гранични работи Југ и полициски службеници од Фронтекс на местото забележале шест лица мигранти, при што О.К., во обид побегне, физички нападнал полициски службеник од Фронтекс.

О.К. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, стои во соопштението на МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ