понеделник, 27 мај 2024

Полицијата уапси охриѓанец, го фатила како краде од продавница

Полициски службеници од СВР Охрид вчера го привеле 43-годишниот охриѓанец М.Ј., кој бил затекнат при кражба во продавница во Охрид.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти денеска МВР, одземеното му е вратено на сопственикот, а против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ