недела, 14 април 2024

Полицијата уапси тетовчанец баран со централна потерница

Полициски службеници од СВР Тетово, вчера околу 14:30 часот на локалниот пат за тетовското село Требош го привеле 35-годишниот М.А. од истото село, кој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на едногодишна затворска казна за сторено тешко дело против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.

Објавено на

часот

Сподели

МВР денеска соопшти дека лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ