сабота, 25 мај 2024

Полицијата уапси скопјанец, дома чувал марихуана

Триесет и тригодишен скопјанец денеска бил лишен од слобода, бидејќи при извршен претрес во неговиот дом со судска наредба, на подрачјето на општина Аеродром, од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје и Полициската станица Аеродром била пронајдена и одземена марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР соопштија дека по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ