понеделник, 15 април 2024

Полицијата пронајде и одзеде 238 штеки цигари и тутун

Полициски службеници денеска пронашле 238 штеки цигари, тутун и други предмети.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира МВР, полициски службеници од полициската станица на граничниот премин Богородица утрото во 4 часот забележале две лица на меѓуграничниот простор, кои носеле торба и неколку ќеси.

Лицата ги оставиле торбата и ќесите и избегале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ