понеделник, 27 мај 2024

Полицијата напиша 286 казни за брзо возење

Со радараска контрола на улиците и патиштата низ Македонија во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција регистрира 286 возачи кои ја надминале дозволената брзина на возење.

Објавено на

часот

Сподели

Од нив 30 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а девет возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 118 возила се движеле брзо во населени мест, а 168 на отворен пат. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ