четврток, 30 мај 2024

Полицијата напиша 190 казни во Скопје за еден ден

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера на територијата на град Скопје изрече 190 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 45 санкции.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти утрово МВР, 12 мерки се изречени за возење без возачка дозвола, oсум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, 19 мерки за прекршоци што ги чинат возачи на моторцикли…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ