среда, 29 мај 2024

Полицијата најде дрога во струмичко и приведе маж

Струмичката полиција вчера попладнето во село Добрејци, струмичко, го лишила од слобода Д.К. (45) од село Добрејци.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, повеќе засадени стебла од растението канабис и дигитална вага со остатоци од марихуана.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ