четврток, 23 мај 2024

Полицијата ја пронајде старицата што излезе и не се врати во хотел во Скопје

Државјанка на Турција која завчера била пријавена за исчезната денеска е пронајдена од страна на скопската полиција.

Фото: Пиксабеј илустрација

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 15:30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар во Стара чаршија била пронајдена А.П.О.(73) од Турција, која на 9 мај 2024 година беше пријавена дека се оддалечила од хотел во Скопје, каде престојувала“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ