понеделник, 27 мај 2024
„Падна“ првата пријава за прекршување на изборнните правила

Полицијата фати 19 годишник и малолетник како лепат плакати во изборен молк

Полицајци од СВР-Тетово утрото во еден часот по полноќ привеле 19 годишник и еден малолетник откако добиле пријава дека со автомобил оделе низ тетовски села, во период на предизборен молк и лепеле плакати за претстојните претседателски избори.

Објавено на

часот

Сподели

„19 годишникот и малолетникот биле затекнати во тетовското село Синичане, и двајцата од истото село, како поставуваат пропагандни материјали за кандидат за претседател на претстојните претседателски избори. Со нив е извршен службен разговор во полициското одделение-Камењане, известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ