четврток, 23 мај 2024

Полицајците од Ранковце утврдуваат кој кого тепал по неколку добиени пријави

Триесет и четиригодишен жител на Ранковце пријавил дека бил нападнат со метален предмет од соселанецот Т.А. Полициското одделение во ова место подоцна добило уште една пријава, но овој пат дека нападнатиот во првиот случај ја тепал Б.Т.

Објавено на

часот

Сподели

Полицијата преземе мерки за расчистување на овој случај за да се утврди кој кого тепал, како и дали некој ќе добие пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ