вторник, 18 јуни 2024

Полицаец пријавил кражба, a крадците го нападнале

Полициски службеници синоќа ги привеле Б.С.(27) и Д.Д.(22), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на тешка кражба од плац на фирма од Прилеп. Притоа, тие физички нападнале полициски службеник кој не бил на работа, а го пријавил настанот, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ