вторник, 18 јуни 2024

Полицаец нападнат од осуденик во затворот во Идризово

Затвореник во затворот во Идризово синоќа нападнал полиски службек во затворската амбуланта.

Објавено на

часот

Сподели

„Во СВР Скопје било пријавено дека синоќа околу 20.30 часот во амбулантското одделение во Казнено поправната установа Затвор-Идризово Скопје, полициски службеник додека извршувал службени дејствија бил физички нападнат од З.П., осуденик во установата. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, се вели во соопштението на МВР во кое не е наведен ниту еден детаљ за случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ