понеделник, 15 април 2024

Пол-позиција за Ферстапен на првата трка во новата сезона

Актуелниот шампион, Макс Ферстапен ќе стартува од првата позиција на утрешната трка за Големата награда на Бахреин со која ќе почне новата сезона.

Објавено на

часот

Сподели

Ферстапен кој лани имаше доминантна сезона, со пол-позиција ја почнува новата.

До него, од втората позиција ќе стартува Шарл Леклер.

Од вториот ред ќе почнат Џорџ Расел и Карлос Саинц, а во топ десет време остварија уште Серхио Перез, Фернандо Алонсо, Ландо Норис, Оскар Пјастри, Луис Хамилтон и Нико Хулкенберг.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ