вторник, 5 март 2024
Премиерлига

Покетино ќе биде нов тренер на Челси

Објавено на

часот

Сподели

Преговорите меѓу Челси и Покетино се во завршна фаза, а клучниот состанок се одржал вчера.

Деновиве се разговара за последните финеси од договорот по што тој и официјално ќе биде заклучен.

Речиси сигурно е дека Покетино ќе биде новиот тренер на Челси, а со работа ќе започне од следната сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ