четврток, 13 јуни 2024

Покетино ќе биде нов тренер на Челси, договорот е потпишан

Објавено на

часот

Сподели

Покетино и Челси пред две недели постигнаа вербален договор, а сега тој и официјално е потпишан. Договорот е со трајност до јуни 2026 година.

Челси наскоро и официјално ќе објави дека тој ќе биде новиот тренер. Тоа веројатно ќе се случи по денешниот меч од последното коло во Премиерлигата.

Покетино од следната недела ќе почне со работа во Челси.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ