сабота, 2 март 2024
Македонија денеска ќе игра ракомет на фудбалски стадион

Погледнете како стадионот во Диселдорф беше трансформиран во ракометна арена каде ќе игра Македонија (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентација денеска од 18 часот против Франција ќе го почне настапот на Европското првенство во Германија, а првиот меч го играме на фудбалски стадион.

Објавено на

часот

Сподели

Организаторот на Европското првенство реши да сруши рекорд во гледаност на ракометен меч и одлучи мечевите од првото коло во нашата група да се играат на фудбалскиот стадион во Диселдорф.

Еве како „Меркур Шпил-Арена“ каде што игра фудбалскиот клуб Фортуна Диселдорф, се претвори во ракометна сала.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ