петок, 14 јуни 2024
Французинот е нова желба на Саудиска Арабија

Погба одби 100 милиони, но Арапите не се откажуваат, ќе му понудат дури 150 милиони евра

Објавено на

часот

Сподели

Пол Погба доби понуда тешка 100 милиони евра за три години за преселба во Саудиска Арабија, но Французинот го одби овој предлог.

Арапите нема лесно да се откажат и како што пренесува Газета дело Спорт, Ал Ахли наскоро ќе достави значително подобра понуда, односно 150 милиони евра за три години.

Останува да се види дали оваа сума ќе биде доволна за Пол Погба да ја промени средината.

Се говори дека Јувентус е подготвен за скромни 10 милиони евра да се раздели со фудбалерот од средниот ред.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ