среда, 21 февруари 2024

Починат маж најден пред гаража во Скопје

Во населбата Кисела Вода во Скопје пронајден е починат маж на возраст од 65 години.

Објавено на

часот

Сподели

Синоќа во 22.30 часот било пријавено дека пред гаража на подрачјето на Општина Кисела Вода е пронајден починат маж. Станува збор за Љ.С., на возраст од 65 години, од Скопје.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телото било предадено на обдукција. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ