понеделник, 4 март 2024

Починал затвореник во струшкиот затвор, обдукцијата ќе ги покаже причините

Објавено на

часот

Сподели

„На 8 април 2023 година во 13.30 часот во ОВР Струга, од Казнено-поправната установа во населба Теферич во Струга било пријавено дека починал затвореникот Б.И.(40) од Струга. Извршен бил увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ