среда, 29 мај 2024

Почина затвореник во Идризово

Вчера скопската полиција одговорни лица од Казнено поправната установа Идризово Скопје беше пријавено дека Р.Ф. (52) од село Речане, Гостиварско, (осудено лице) починал, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи знаци на насилство.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ