вторник, 28 мај 2024
Тешка сообраќајка на магистралниот пат Македонска Каменица-Виница

Почина возач, сопатникот тешко повреден

Патничко возило фолксваген тигуан со делчевски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(42) од Делчево, синоќа, излетало од коловозот на магистралниот пат Македонска Каменица – Виница, на место викано „Каменолом“, по што на самото место починал возачот, а сопатникот се здобил со тешки телесни повреди.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа била пријавена синоќа во 22.20 во Полициската станица Виница.

На магистралниот пат Македонска Каменица – Виница, на место викано ‘Каменолом’, патничко возило фолксваген тигуан со делчевски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(42) од Делчево, излетало од коловозот. На местото на несреќата од здобиените повреди починал возачот, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт.

Сопатникот Д.Г.(33) од Делчево се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница Св.Наум Охридски во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Виница.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ