недела, 3 март 2024

Почина велосипедист, во него удрил автобус

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на автопатот Кумановo-Скопје, под клучка Илинден, автобус неоплан со скопски регистарски ознаки, управуван од В.Д.(63) од Скопје, удрил во велосипед управуван од Т.Н.(67) од Скопје. 

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој бил пренесен во Комплексот клиники Мајка Тереза за укажување лекарска помош, каде што денеска починал. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ