четврток, 23 мај 2024

Почина момче од Тетово, во бањата без знаци на живот го нашле мајката и сестрата

Вчера околу 18.00 часот во СВР Тетово, од Ургентен центар при Клиничка болница Тетово било пријавено дека кај нив бил донесен починат Е.Ш.(18) од Тетово.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, неговите мајка и сестра го пронашле без знаци на живот во бањата во семејниот дом.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а увид извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ