четврток, 18 април 2024

Почина младиот кикбоксер Марко Тодоров

Трогателна вест го потресе македонскиот спорт, почина младиот кикбоксер Марко Тодоров.

Објавено на

часот

Сподели

23-годишниот Тодоров беше добитник на бројни медали и важеше за еден од најнадежните кикбоксери кај нас.

За жал денеска неговото семејство и неговите најблиски преку социјалните мрежи се збогуваат со него.

Последниот поздрав со Марко ќе се случи утре 10.03.2024 во 13:300 во капела 1 Бител.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ