четврток, 23 мај 2024

Почина грчки државјанин во казино во Битола

Вчера во казино во хотел во Битола почина Н.К. (62) државјанин на Грција.

Објавено на

часот

Сподели

Лекарот констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено да се изврши обдукција. Увид на местото извршила увидната екипа на СВР Битола, информира МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ