вторник, 5 март 2024

Почина градежен работник во Кавадарци

Објавено на

часот

Сподели

„Со цел утврдување на причините за смртта, дежурниот јавен обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот. Исто така, издадени се усни наредби за обезбедување на целокупната документација која се однесува на почитувањето на законските одредби за безбедност и здравје при работа. Основното јавно обвинителство Кавадарци продолжува да презема дејствија за расчистување на настанот“, се вели во соопштението.​

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ