четврток, 13 јуни 2024
Жална вест

Почина бизнисменот и поранешен градоначалник на Охрид Никола Матлиески-Пашата

Во 89-та година од животот почина Никола Матлиески-Пашата, поранешен градоначалник на Општина Охрид и стопанственик.

Објавено на

часот

Сподели

Матлиески го водеше Охрид во еден мандат од 1996 до 2000 година. Тој беше и успешен стопанственик во златните времиња на ЕМО и стопанството во Охрид.

Посмртните останки на Никола Матлиески-Пашата ќе бидат изложени во капелата на градските гробишта во Охрид во понеделник од 12 до 12:30 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ