петок, 23 февруари 2024
Нов смртен случај на спортските терени, овојпат почина дете од Хрватска

Почина 15-годишен фудбалер во Хрватска

Објавено на

часот

Сподели

Хрватската фудбалска федерација информираше за смртта на 15-годишниот фудбалер кој колабирал за време на мечот од втората кадетска лига меѓу екипите на Самобор и Долго Село.

„Во 60. минута од натпреварот му рекол на судијата дека не се чувствува добро, а судијата го пратил кон лекарите. Се онесвестил и престанал да дише. Лекарите успеале да го одржат во живот додека да дојде брзата помош. Натпреварот бил прекинат бидејќи играчите биле потресени“, објави Фудбалската федерација на Хрватска.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ