петок, 21 јуни 2024

По викендот температурите ќе опаднат, утрата ќа бидат студени

За време на викендот времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во недела попладне и во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе допринесе дневната температура во понеделник да опадне за 4 до 6 степени, информира УХМР. 

Објавено на

часот

Сподели

Минималните утрински температури во деновите од викендот ќе се спуштат до три степени, а макисмалните дневни ќе достигнат до 31. Во понеделник максималната температура ќе достигне до 26 степени.

                                                                                              Фото: П.Џ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ