недела, 14 април 2024
Време

По студеното утро, сончево со мала облачност

По студеното утро, времето денеска во Македонија ќе биде сончево со појава на мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

И утре утрото ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 9 до 20 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ