понеделник, 17 јуни 2024
Серија А

По одземените десет бода, Јувентус доживеа тежок пораз од Емполи (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

На неполн час пред натпреварот со Емполи, на Јувентус му беше соопштено дека му се одземени десет бодови. Тоа веројатно влијаеше на мотивот кај фудбалерите кои доживеаа тежок пораз на дешениот меч.

Резултатот го отвори Капуто во 18. минута, а само три минути подоцна Луперто постигна гол за 2-0.

По три минути игра во вториот дел Капуто даде нов гол за убедлива предност на Емполи од 3-0.

Киеза во 85. минута намали на 3-1, но тоа не беше се, Пиколи во 92. минута погоди за конечни 4-1.

На две кола до крајот Јувентус е на седмата позиција со пет бода помалку од Милан кој е четврти.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ