сабота, 25 мај 2024

По меѓусебна пресметка, сопружници завршиле во притвор

Вчера во Виница биле приведени сопружниците С.Ѓ. (37) и С.Ѓ. (25) откако било пријавено дека најпрво сопругот физички ја нападнал неговата сопруга, а потоа и таа со остар предмет упатила закани кон партнерот.

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ