вторник, 25 јуни 2024

По крахот, хируршките сали на Клинички повторно во употреба, тврди МЗ

Хируршките сали во Клиничкиот центар повторно се враќаат во употреба. Проблемот со  компримираниот воздух е надминат и сервисирањето е успешно завршено, велат од Министерството за здравство (МЗ).

Фото: МИА

Објавено на

часот

Сподели

„Ниту еден итен пациент овие два дена не беше оставен без здравствена заштита. За итни интервенции пациентите се упатуваа во Универзитетската клиника за хируршки болести Свети Наум Охридски и во Градската општа болница 8 Септември”, изјавија за МИА од Министерството за здравство.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ