вторник, 28 мај 2024
Променливо време во наредните денови

По дождот сонце, па пак дожд

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, особено во вторник, соопшти УХМР.

Фото: МКД

Објавено на

часот

Сподели

Минималната утринска температура ќе се спушти до три, а масималната денвна ќе достигне 26 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ