петок, 14 јуни 2024

По четворица фудбалери од Реал и Дортмунд во тимот на сезоната од Лигата на шампионите

УЕФА го објави тимот на сезоната во Лигата на шампионите, во него очекувано доминираат фудбалери на двата финалисти, Реал Мадрид и Борусија Дортмунд.

Објавено на

часот

Сподели

Од тимот на Реал Мадрид се Винисиус, Белингем, Ридигер и Карвахал, од Дортмунд се Кобел, Хумелс, Матсен и Сабицер. Кејн е од Баерн, Фоден од Манчестер Сити и Витиња од ПСЖ.

Голман:
Грегор Кобел (Борусија Дортмунд)
Одбрана:
Дани Карвахал (Реал Мадрид)
Антонио Ридигер (Реал Мадрид)
Матс Хумелс (Борусија Дортмунд)
Јан Матсен (Борусија Дортмунд)
Среден ред:
Витиња (ПСЖ)
Џуд Белингем (Реал Мадрид)
Марсен Сабицер (Борусија Дортмунд)
Напад:
Фил Фоден (Манчестер Сити)
Хари Кејн (Баерн Минхен)
Винисиус (Реал Мадрид)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ