понеделник, 26 февруари 2024
Копа дел Реј

По 60 години прв хет-трик на Камп Ноу, Бензема ја замолкна публиката и ја елиминираше Барса (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Разочарување за Барса и голема радост за Реал Мадрид, „кралевите“ вечерва го добија реваншот со 0-4 и се пласираа во финале на Копа дел Реј.

Откако Винисису Жуниор го отвори резултатот кон финишот на првиот дел, Карим Бензема во продолжението три пати ја тресеше мрежата и ја замолка домашната публика.

Французинот стана првиот фудбалер на Реал Мадрид по Ференц Пушкаш во 1963 кој постигнал хет-трик на Камп Ноу.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ