понеделник, 15 април 2024

Пијан радовишанец нападнал полицајци на сред полициска станица

Вчера во 19 часот во полициската станица Радовиш бил приведен А.Ф.(36) кој дошол да пријави нарушување на јавниот ред и мир.

Објавено на

часот

Сподели

„Тој дошол во просториите на полициската станица Радовиш во  алкохолизирана состојба, за да пријави нарушување на јавен ред и мир во кое учествувал, при што почнал агресивно да се однесува кон полициските службеници. Лицето било задржано во Полициската станица Радовиш и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираше МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ