петок, 14 јуни 2024

Петровска стана пратеник, со МО ќе раководи Јајага

Министерството за одбрана денеска информира дека со верификација на пратеничкиот мандат на 28 јуни, на  министерката за одбрана Славјанка Петровска ѝ заврши функцијата.

Објавено на

часот

Сподели

До изборот на нов министер, наведуваат во соопштението, со Министерството за одбрана во полн капацитет ќе раководи заменик министерот Тирон Јајага.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ