петок, 14 јуни 2024

Пет лица приведени за марихуана

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР денеска информираа дека вчера во 17.00 часот на улица „ЈНА” во Гостивар, полицијата ги лишила од слобода М.М.(37) од Пласница, А.Ш.(30), И.А.(24), Х.Ѓ.(26) и Е.Е.(22), четворицата од Кичево.

Лицата биле задржани во Полициска станица Гостивар и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ