понеделник, 17 јуни 2024

Пет лица повредени во сообраќајка

Објавено на

часот

Сподели

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле Л.Б., неговиот сопатник Ф.Б.(39) и патникот во патничкото моторно возило „пасат”, М.Ф.(38), сите од Република Албанија, констатирани во болницата „Св.Еразмо” во Охрид. Со телесни повреди се здобиле Ј.Т. и неговиот сопатник Ф.Б.(35) од Република Албанија, констатирани во Медицински центар Струга”, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ