недела, 26 мај 2024

Песна и спот во чест на Ким Џонг Ун (ВИДЕО)

Северна Кореја објави нова песна во која го пофалува лидерот Ким Џонг Ун како „пријателски татко“ и „голем лидер“.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Спотот за песната беше емитуван на националната корејска централна телевизија.

На него се појавуваат Севернокорејци од различно потекло, од деца до војници и медицински персонал, кои бучно изговараат реченици како: „Ајде да пееме, Ким Џонг Ун, големиот Лидер“ и „Ајде да се ​​пофалиме со Ким Џонг Ун, пријателскиот татко“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ