понеделник, 17 јуни 2024

Перез: Мбапе? Тој не постои вечерва, ова е забава на Реал Мадрид

Објавено на

часот

Сподели

Килијан Мбапе го одби Реал Мадрид и потпиша нов договор со ПСЖ, па Флорентино Перез беше прашан што мисли за тоа.

„Мбапе? Тој не постои вечерва. Ова е забава на Реал Мадрид. Мбапе е во минатото. Ништо не се случи, Реал Мадрид имаше перфектна сезона“, вели Перез.

„Мбапе во Реал Мадрид беше возможно, но тој направи избор, тоа е негова лична одлука“.

„Реал Мадрид ќе биде Реал Мадрид, Мбапе ќе биде Мбапе и ПСЖ ќе биде ПСЖ, ништо не се менува поради тој договор“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ