понеделник, 15 април 2024

Пепе и Јамал станаа рекордери во Лигата на шампионите

Синоќа беше историска ноќ во Лигата на шампионите за дефанзивецот на Порто, Пепе и фудбалерот на Барселона, Лемине Јамал.

Објавено на

часот

Сподели

Пепе стана најстариот фудбалер во игра (не се сметаат голмани) кој настапил во нокаут фаза од Лигата на шампионите.

Тој на вчерашниот меч против Арсенал имаше точно 40 години и 360 денови.

Ламине Јамал стана најмладиот фудбалер кој заиграл во нокаут фаза од Лигата на шампионите.

Тој на вчерашниот меч против Наполи имаше 16 години и 223 дена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ