недела, 14 април 2024
Реакција

Пендаровски: Малограѓанско политиканство на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ во недостиг на суштински идеи и понуда за граѓаните, продолжува да се служи со уличен жаргон и излитени фрази, обидувајќи се да го дискредитира претседателот Пендаровски и неговиот кредибилитет, се вели во реакцијата од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Објавено на

часот

Сподели

„Со ваквата политичка комуникација ВМРО-ДПМНЕ нема да постигне ништо. Граѓаните добро знаат кој е претседателот Пендаровски, кој е постојано транспарентен, отворен и меѓу граѓаните.

Доколу се сериозна политичка опција која има понуда за граѓаните, им препорачуваме да се фокусираат на тоа, отколку на малограѓанско политиканство“, се вели во реакцијата од кабинетот на претседателоит.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ